Zestaw ODU-IDU 300

Zestaw Internetu Domowego 300 to najnowsze rozwiązanie technologiczne, które zapewnia dostęp do szerokopasmowego Internetu LTE w lokalizacjach, gdzie dotychczas było to nieosiągalne, a także obsługuje technologię LTE Advanced i prędkość pobierania nawet do 300 Mb/s.

Jest to pierwszy na polskim rynku sprzęt, który obsługuje prędkość do 300 Mb/s oraz pozwala zwiększyć obszar zasięgu i siłę odbieranego sygnału poprzez eliminację tłumienia przez ściany i inne elementy konstrukcyjne budynku. Dzięki temu rozwiązaniu i montażowi modemu zewnętrznego na dużej wysokości, mieszkając nawet na granicy zasięgu LTE, wszyscy domownicy mogą cieszyć się Internetem LTE o najwyższych parametrach.

Zestaw ODU-IDU 300 składa się z dwóch urządzeń:
Modem (ODU – Outdoor) – urządzenie zewnętrzne, które pełni rolę anteny i to do niego wkładamy kartę SIM.
Urządzenie należy zainstalować na zewnątrz budynku – na balkonie, antenie, kominie itp.

Router (IDU – Indoor) – urządzenie wewnętrzne, które musimy połączyć z ODU kablem koncentrycznym (kablem „antenowym”).
Kabla nie ma w zestawie ODU-IDU 🙁

Instalacja:

Zamocuj modem zewnętrzny ODU-300 na zewnątrz budynku i podłącz go do routera IDU-300 za pomocą kabla koncentrycznego o impedancji 75 ? (om).

Do udostępnienia Internetu wewnątrz domu lub mieszkania służy router wewnętrzny IDU-300, dzięki któremu możliwe jest podłączenie laptopa czy tabletu bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi. Router posiada także 4 porty LAN, przez co umożliwia podłączenie urządzeń zewnętrznych, takich jak dekoder STB czy komputer PC poprzez kabel Ethernet.

Schemat podłączenia urządzenia:

 

ODU-IDU

 

Świetnie sprawdza się w przypadku domów jednorodzinnych oraz bloków w małych miejscowościach – więc miejscach, gdzie najczęściej nie ma dostępności światłowodu.

Mapa zasięgu PLUS