Modemy

Na naszej stronie umieściliśmy sterowniki i instrukcje do urządzeń najczęściej wykorzystywanych przez klientów Netii.
W miarę możliwości zebraliśmy także sterowniki i oprogramowanie urządzeń sprzedawanych lub oddawanych w dzierżawę przez Netię.

Ważne jest aby kupując modem dobrać odpowiedni Annex, w którym pracuje usługa Netii. Większość usług Netii jest uruchomionych w Annex A, dotyczy to wszystkich usług uruchomionych na liniach TP/Orange oraz większości usług uruchomionych na kablach Netii, gdzie podłączony jest zwykły, analogowy telefon (POTS). Annex B uruchomiony jest na wszystkich liniach ADSL byłego Dialogu oraz na kablach Netii, gdzie podłączony jest cyfrowy telefon (ISDN).

 

W przypadku przejścia z usługą internetową z Orange do Netii konfiguracja modemu ogranicza się do zmiany nazwy użytkownika i hasła do połączenia z internetem. UWAGA: w ofercie Orange/TP są modemy, które uniemożliwiają wpisanie nazwy użytkownika przydzielonego przez innego operatora niż Orange.

Do konfiguracji modemu niezbędne są także Enkapsulacja, VPI, VCI oraz ATM class. Pozostałe dane takie jak serwery DNS są przypisywane automatycznie po uzyskaniu połączenia. Dane konfiguracyjne dla Netii podajemy na tej stronie.

 

Miłego korzystania z internetu Netii ! 🙂

 

Sterowniki Netia