WiFi Extender DAP-1620

 DAP-1620 D-Link DAP-1620 posiada dwa tryby pracy: jako extender i jako punkt dostępowy.

Najczęstszym rozwiązaniem jest wykorzystanie go w roli extendera, mającego na celu pokrycie tych części powierzchni domu/biura, w których sygnał jest słaby. „Rozszerzana” sieć może korzystać z tej samej nazwy, jaka jest propagowana przez bezprzewodowy router lub można ustalić inną nazwę i hasło dla nowo utworzonej sieci, co umożliwia elastyczne korzystanie oraz sterowanie dostępem do niej.

DAP-1620 jest wyposażony w zestaw dwóch anten nadawczych oraz odbiorczych, a także posiada możliwość operowania sygnałem na częstotliwościach 2,4 GHz oraz 5 GHz.

Tryb extendera wykorzystuje około połowę przepustowości jednego z pasm (2,4 GHz lub 5 GHz) na bezprzewodowe połączenie z routerem (sygnał pomiędzy routerem a DAP-1620), w związku z czym wybór odpowiedniego pasma ma ogromne znaczenie na jakość działania oraz uzyskiwane wyniki przepływności. Pasmo 5 GHz zapewnia znacząco wyższą prędkość (na mniejszej odległości) niż pasmo 2,4 GHz, co pozwala na „dotarcie” lepszego sygnału do extendera, natomiast sygnał wychodzący z extendera zostanie odpowiednio zmniejszony. Połączenie na paśmie 2,4 GHz zezwala na połączenie bardziej oddalone od routera względem pasma 5 GHz, natomiast prędkość, która „dotrze” do extendera jest znacząco niższa.

 

Instrukcja do pobrania w PDF: Extender_DAP-1620_instrukcja 

Extender_DAP-1620_instrukcja