Nie można utworzyć wpisu Speedtouch Connection

 

Powyższa dolegliwość najczęściej spowodowana jest brakiem Dial-Up Networking w systemie.

Zanim wykonasz jakiekolwiek kroki opisane poniżej sprawdź:
Czy modem jest podłączony do komputera
Czy na modemie świeci się dioda USB
Czy modem jest podłączony do linii telefonicznej<

UWAGA!

Zanim zainstalujesz cokolwiek z podanych poniżej, plików zerknij na ikonę, która pojawiła się po instalacji modemu. Znajduje się ona obok zegarka, w prawym dolnym rogu pulpitu. Jeżeli po najechaniu myszką na ta ikonę przeczytamy w dymku informację o nieodłączonym modemie, oznacza to potrzebę zainstalowania poprawki Q240075 dla Windows 98 SE.

Windows 98 SE, Pobierz i uruchom: 240075up.exe – tylko w przypadku braku połączenia USB

Windows 95/98/98SE/ME

Aby zainstalować Dial-Up Networking w systemach Windows 95/98/98SE/ME należy:

Pobrać, a następnie uruchomić plik instalacyjny Dial-Up Networking w wersji 1.4:

Pobierz:
dun14-95.exe [Windows 95]
dun14-98.exe [Windows 98]
dun14-SE.exe [Windows 98 SE/ME]

Pobrany plik uruchamiamy i instalujemy. System może poprosić o wsadzenie do CDROM-u płyty instalacyjnej Windows ! PO wyłączeniu i włączeniu komputera powinno wszystko działać, gdyby jednak nadal występowały problemy przechodzimy do pkt 2

Po zakończeniu instalacji Dial-Up Networking i wykonaniu restartu komputera pobieramy i instalujemy Q243199 – Windows 98 SE Problems with NDIS Intermediate Drivers

Pobierz:
243199POL8.EXE


Windows XP

Powyższy błąd może wystąpić w systemie Windows XP w chwili, kiedy połączenie nie zostało utworzone podczas instalacji modemu lub w chwili, kiedy usługi systemowe są ustawione niepoprawnie.

  • Jeśli masz w komputerze karty sieciowe – wyłącz je, zostaw tylko modem. Aby wyłączyć zbędne karty sieciowe wejdź do Panelu sterownia i odszukaj ikonkę System, kliknij na nią. Udaj się do zakładki Sprzęt i kliknij na przycisk Menadżer urządzeń. W drzewku sprzętu kliknij na plusik przy kartach sieciowych. Kliknij prawym przyciskiem myszki na zbędną kartę sieciową i wyłącz ją. Wyłącz i włącz komputer.

 

  • Możemy także udać się do Panel sterowania >>> Narzędzia administracyjne >>> Usługi tam odszukujemy usługę Telefonia lub Menadżer połączeń usługi dostęp zdalny i włączamy ją, drugą usługą która może sprawiać kłopoty jest usługa: Menadżer połączeń usługi Dostęp Zdalny.

 

  • Jeśli jednak obie te usługi są uruchomione sprawdź to: