FAQ Netia Spot

  • W jaki sposób skonfigurować urządzenie/aktywować usługę ?
   Urządzenie nie wymaga konfiguracji, podstawowa konfiguracja wymagana do połączenia z internetem przeprowadzana jest automatycznie. Usługa aktywowana jest automatycznie przy pierwszym połączeniu z internetem. Jeśli kupiłeś router „z drugiej ręki” zgłoś to do Netii. Router jest dzierżawiony, nie może być odsprzedany

 

  • Dioda na urządzeniu świeci na czerwono, co zrobić ?
   Dioda świecąca na czerwono oznacza brak połączenia z internetem. Proszę o postępowanie zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w oknie przeglądarki, gdy dioda nie zmieni koloru na biały proszę sprawdzić czy podłączenie jest poprawne oraz czy minął już termin uruchomienia usługi lub kontakt z infolinią pod numerem 801 802 803.

 

  • Dlaczego po podłączeniu modemu 3G operatora innego niż Netia połączenie nie nawiązuje się ?
   Netia Spot współpracuje wyłączenie z Mobilnym Internetem Netii. [z modemem, który dostarcza Netia]

 

  • Czy mogę podłączyć komputer do Netia Spot poprzez dostępne porty USB?
   Nie, porty USB w Netia Spocie służą do podłączenia urządzeń zewnętrznych takich jak: dyski przenośne, Mobilny Internet Netii. Komputer łączymy poprzez bezprzewodową sieć WiFi lub kablem podłączając go gniazda ETH1, ETH2 lub ETH3.

 

  • Co zrobić jeżeli w komputerze nie ma portu ETH lub nie posiada on karty WiFi?
   Do połączenia z Netia Spot jest wymagana karta sieciowa lub karta bezprzewodowa WiFi. Jeśli komputer takiej nie posiada polecam wizytę w najbliższym sklepie komputerowym i zakup karty sieciowej.

 

  • W jaki sposób zainstalować Netia Spot na systemie MAC OS lub Linux ?
   Netia Spot nie wymaga instalacji w żadnym systemie operacyjnym. W każdym systemie operacyjnym wystarczy pozostawić domyślną, automatyczną konfigurację sieci.

 

  • W jaki sposób mogę przywrócić ustawienia fabryczne w Netia Spocie?
   Można to zrobić poprzez wciśnięcie i przytrzymanie przez 3 sekundy przycisku RESET, który znajduje się z tyłu urządzenia, Netia Spot musi być w tym czasie włączony do prądu.

 

  • W jaki sposób połączyć telefon komórkowy do Netia Spota?
   Będzie to możliwe jeśli Twój telefon posiada funkcję WiFi. Z listy dostępnych sieci w telefonie wybierz nazwę swojej sieci WiFi. Znajdziesz ją na naklejce umieszczonej na spodzie Netia Spota w polu z opisem: Nazwa sieci. Następnie wpisz klucz zabezpieczający czyli hasło. Klucz znajduje się również na naklejce umieszczonej na spodzie Netia Spota w polu z opisem: Klucz WPA.

 

  • Po otwarciu przeglądarki pojawia się komunikat podłącz przewód telefoniczny (jest on podłączony). Internet nie działa, dioda świeci się na czerwono.
   Należy sprawdzić czy Netia Spot jest poprawnie połączony kabel telefonicznym z gniazdkiem. Sprawdź czy dobrze jest podłączony rozgałęziacz lub czy przypadkiem nie podłączyłeś Netia Spota przez mikro filtr. Jeśli połączenie jest poprawne, a komunikat w dalszym ciągu wyświetla się na komputerze prosimy o kontakt z Netią.

 

  • W jaki sposób mogę sprawdzić hasło do uruchomienia bezprzewodowej sieci WiFi?
   Hasło znajduje się na naklejce umieszczonej na spodzie Netia Spota w polu z opisem: Klucz WPA.

 

Netia Spot dane sieci