Usuń wirusy oraz trojany

W systemach Windows Me oraz XP przed rozpoczęciem usuwania wirusa należy wyłączyć funkcję przywracania systemu, wyłączyć i włączyć komputer i dopiero rozpocząć usuwanie szkodników. W tym celu należy z menu Start wybrać opcję Panel sterowania i w okienku Panelu sterowania dwukrotnie kliknąć ikonę System. W okienku, które się pojawi, wybrać zakładkę Przywracanie systemu i zaznaczyć kwadracik Wyłącz Przywracanie systemu.

 

Warto usuwać wirusy w Trybie Awaryjnym.

W trybie awaryjnym większość sterowników urządzeń nie jest wczytywana po to, by system operacyjny uruchomił się, a użytkownik mógł usunąć wynikające z ich wadliwej pracy problemy. Tryb awaryjny można uruchomić ręcznie, wciskając klawisz F8 podczas pierwszej fazy uruchamiania się systemu operacyjnego.


Trojan Remover – wersja 30-dniowa

Bardzo dobry program do wyszukiwania i usuwania z twardego dysku koni trojańskich. Aplikacja skanuje wszystkie pliki systemowe, wpisy do rejestru systemowego oraz analizuje, jakie programy są uruchamiane podczas startowania Windows. Trojan Remover posiada banalny interfejs, bez problemu każdy sobie poradzi z jego obsługą.

Program działa 30 dni za darmo, po 30 dniach odinstalowujesz lub kupujesz….

Pobierz:
trjsetup695.exe

 

 


Kaspersky TDSSKiller Kaspersky TDSSKiller jest niewielkim, ale przydatnym narzędziem służącym do wykrywania i usuwania szkodliwego oprogramowania, które często jest ukryte w systemie i niewidoczne dla użytkownika (szkodniki typu: Rootkit, Backdoor, Trojan). Program nie wymaga instalacji, po wypakowaniu archiwum wystarczy uruchomić TDSSKiller.exe, a następnie włączyć skanowanie – aplikacja przeszukuje dyski twarde, usługi, a także  sektory rozruchowe i w przypadku wykrycia problemów – usuwa je.

Pobierz:
tdsskiller.zip

 


Kaspersky Virus Removal Tool  jest bezpłatnym narzędziem służącym do wyszukiwania i usuwania z systemu wirusów, trojanów, robaków i innego rodzaju niebezpiecznego oprogramowania. Program umożliwia wybór obszarów skanowania, np. pamięci systemowej, ukrytych obiektów startowych, wybranych dysków czy poczty e-mail. Aplikacja nie wymaga instalacji, nie zastępuje ochrony antywirusowej, ale przydatna jest w przypadku podejrzenia zainfekowania systemu.

Pobierz:
KVRT.exe

 


ClamWin Free Antivirus

Znakomity i niewiarygodnie skuteczny skaner antywirusowy, którego współautorem jest Polak, Tomasz Kojm. Ten bardzo prosty w obsłudze skaner może być aktualizowany ręcznie lub automatycznie. Przeszukuje wybrane dyski lub katalogi, będzie skanował plik po pliku zawartość naszego dysku twardego w poszukiwaniu złośliwych żyjątek. Mimo, iż program jest tylko w języku angielskim instalacja i obsługa nie powinna nikomu sprawić kłopotów. Program darmowy, wszystkie wersje Windows.

Pobierz:
clamwin-setup.exe

 

 


Multi Virus Cleaner

Multi Virus Cleaner jest darmowym, autonomicznym programem narzędziowym stworzonym by wykrywać i usuwać wirusy. Jest narzędziem pomagającym administratorom i użytkownikom czyścić zakażone systemy. Program regularnie jest uaktualniany, wykrywa ponad 3,400 pospolitych wirusów, trojanów i dialerów (wliczając w to wszystkie warianty Sobera, MyDoom, Bagle). Posiada przyjazny dla użytkownika skaner/interfejs, który wymaga minimalnej mocy obliczeniowej i jest doskonałym wyborem dla zakażonego systemu. Program darmowy, wszystkie wersje Windows.

Pobierz:
mvcus.exe

 


Dr.Web CureIt!

Dr.Web CureIt! leczy zainfekowane komputery z MS Windows 95OSR2 / 98 / Me / NT 4.0 / 2000 / XP bez potrzeby instalacji. Narzędzie to wykrywa i usuwa wszystkie typy szkodliwego oprogramowania – robaki pocztowe, Trojany, makro-wirusy, skomplikowane wirusy polimorficzne i bezcielesne, spyware, adware i riskware, jak również inne, szkodliwe oprogramowanie. Program darmowy, wszystkie wersje Windows.

Pobierz:
launch.exe

 


G Data Clean Up

G Data Clean Up jest prostym w użyciu narzędziem służącym do usuwania z systemu oprogramowania adware, niechcianych pasków narzędziowych i wtyczek w przeglądarkach internetowych, które są instalowane z niektórymi programami i które mogą wyświetlać reklamy, a także powodować zmniejszenie wydajności systemu oraz zawieszanie się przeglądarek.

Pobierz:
GDCleanUp.exe

gdata

 

 


Avast! Virus Cleaner

Prosty program do usuwania niektórych wirusów z naszego komputera. Program potrafi usunąć złośliwy kod z pamięci RAM, usunąć plik główny wirusa, pliki pomocnicze oraz naprawić system po działaniu takiego wirusa. Użytkowanie jest bardzo proste: po pobraniu uruchamiamy program klikając dwa razy na plik aswclnr.exe i wybieramy „Zacznij skanowanie”. Wszystkie informacje o wyniku skanowania zapisywane są także w pliku swclnr.log, który możemy otworzyć przy pomocy notatnika. Program darmowy, po polsku, wszystkie wersje Windows.

Pobierz:
aswclnr.exe


McAfee AVERT Stinger

Narzędzie autorów programu antywirusowego McAfee, umożliwiające usunięcie 46 wirusów i trojanów, w tym niezwykle niebezpiecznego wirusa W32.Bagle, W32.NetSky oraz wszystkich odmian wirusa Mydoom. Aplikacja posiada graficzny interfejs oraz generuje raporty. Możliwa jest także zmiana podstawowych opcji konfiguracyjnych programu. Użytkowanie zaczynamy od uruchomienia pliku stinger.exe przez podwójny klik. Teraz pozostaje tylko kliknąć: „Scan Now”. Program darmowy, wszystkie wersje Windows.

Pobierz:
stinger64-epo.zip – wersja dla systemów windows 64 bit

Pobierz:
stinger32-epo.zip – wersja dla systemów windows 32 bit

 

stinger


CLRAV.COM

Jeśli Twój komputer został zainfekowany wirusem, który można zwalczyć narzędziem clrav.com, a Twój program antywirusowy nie działa poprawnie lub nie może zostać uruchomiony, wykonaj następujące czynności:

  1. Pobierz archiwum i wypakuj jego pliki (na przykład, korzystając z programu WinZip);
  2. Uruchom plik wykonywalny clrav.com bez żadnych parametrów. Narzędzie przeskanuje pamięć i zakończy wszelkie procesy wirusa;
  3. Zaczekaj, aż skanowanie zostanie zakończone;

  1. Uruchom plik wykonywalny clrav.com z parametrem /s:. Narzędzie przeskanuje dysk twardy i usunie pliki zawierające złośliwy kod, które są uruchamiane automatycznie podczas startu systemu;
  2. Zaczekaj, aż skanowanie zostanie zakończone.


Uwaga: narzędzie zwalcza aktywne kopie złośliwych programów znajdujących się na poniższej liście. Jeśli zainfekowany obiekt znajduje się w pocztowej bazie danych, nie ma konieczności używania narzędzia clrav.com, gdyż zainstalowany produkt Kaspersky Lab sam wykryje i usunie taki obiekt.

Ważne: jeżeli sieć lokalna została zainfekowana, należy odłączyć wszystkie komputery od sieci i dopiero wtedy je wyleczyć. Po wyleczeniu komputera przy pomocy narzędzia clrav.com można go podłączyć do sieci.

 

Pobierz:
clrav.zip