FON Netia Free Internet

 

Czym jest Fon?

Wielomilionowa społeczność Wi-Fi

Fon to największa na świecie globalna sieć WiFi z ponad 13 milionami hotspotów na świecie m.in. w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Francji, Belgii, Holandii, Chorwacji, Brazylii, Rosji, Japonii.

 

Sieć Fon budowana jest przez ludzi z całego świata. Jest to pierwsza w historii globalna sieć WiFi, stworzona i współdzielona przez jej użytkowników. Każdy z członków społeczności Fon zgadza się na to by dzielić niewielką część swojego domowego lub firmowego WiFi z innymi użytkownikami sieci. W zamian otrzymuje dostęp do sieci WiFi w ponad 8 milionach miejsc w Polsce i na świecie bez dodatkowych opłat. W Polsce Netia jest jedynym operatorem oferującym dostęp do sieci Fon. Wszystkim Abonentom Netii, korzystającym z routera Netia Spot dostęp do sieci Fon Netia zapewniała automatycznie.

 

Do korzystania z sieci Fon, bez dodatkowych opłat, niezbędny jest działający router Netia Spot. Dzieli on sygnał WiFi w ten sposób, że powstaje osobna sieć prywatna dedykowana dla właściciela usługi i odrębna dla użytkowników sieci Fon. Taki podział kanału WiFi zapewnia bezpieczeństwo danych Abonenta. Każdy dostęp do sieci Fon jest autoryzowany poprzez login i hasło. Chcąc korzystać z sieci Fon użytkownik musi najpierw zarejestrować usługę Fon na swoim Netia Spocie a następnie wypełnić formularz rejestracyjny, podając swój login (zawsze jest to adres e-mail) i hasło. Dysponując loginem i hasłem można bez ograniczeń korzystać z sieci Fon w Polsce i na świecie

 

Wszystkie Fon Spoty, bo tak nazywane są punkty dostępowe WiFi udostępniane przez użytkowników sieci Fon korzystających z Netia Spotów, tworzą sieć, która zawsze w nazwie posiada słowo Fon np. FON_FREE_INTERNET. Punkty te można lokalizować na mapie pod adresem: http://corp.fon.com/maps. W różnych krajach nazwy sieci Fon są zależne od wytycznych operatora, stąd nieco się one różnią np.

 • Fon: Fon WiFi, FON_FREE_INTERNET

 • Belgacom: FON_BELGACOM

 • BT: BTWiFi-with-Fon

 • Hrvatski Telekom (HT): HotSpot Fon

 • KPN: KPN Fon

 • MTC (MTS): FON_MTS

 • Netia: FON_NETIA_FREE_INTERNET

 • Oi: Oi WiFi Fon

 • SFR: SFR FON

 • SoftBank: FON_FREE_INTERNET

 • ZON: FON_ZON_FREE_INTERNET

 

W Polsce sieć Fon identyfikowana jest poprzez nazwę FON_NETIA_FREE_INTERNET i można z niej korzystać z każdego urządzenia wyposażonego w moduł WiFi. Po wybraniu sieci o wskazanej nazwie użytkownik zostaje przekierowany do strony powitalnej i tam podając swoje dane loguje się do sieci Fon.

 

Jeżeli z sieci Fon chce skorzystać osoba niebędąca zarejestrowanym użytkownikiem sieci Fon może po prostu wykupić dostęp do sieci FON_NETIA_FREE_INTERNET na taki okres czasu, jaki jest jej potrzeby. Każdy Fon Spot oferuje płatny dostęp, dlatego też każdy może korzystać z wszystkich przywilejów jakie oferuje sieć Fon.


Strona dostępna jedynie po zalogowaniu do Sieci Wi-Fi Fon-a pod adresem https://netia.portal.fon.com/pl/netia

FON Free Netia


 

Pobierz instrukcję rejestracji i logowania do sieci WiFi FON :
FON_Netia_Spot.pdf 775 KB

Pobierz instrukcję wyłączenia usługi FON na routerze Netia Spot :
jak_wylaczyc_FON.pdf 438 KB