Zapory Firewall

ZoneAlarm Free Firewall

 ZoneAlarm Free Firewall to darmowe narzędzie służące do zabezpieczenia komputera przed atakami z sieci. Aplikacja uruchamia się wraz ze startem systemu i na bieżąco sprawdza, czy nikt niepowołany nie próbuje uzyskać dostępu do naszego komputera. Przy aplikacjach, który wymagają połączenia z Internetem (komunikatory, przeglądarki stron, programy p2p, itd.) ZoneAlarm za każdym razem będzie się pytał o zgodę na zezwolenie połączenia przez te aplikacje (można również ustawić reguły, dzięki czemu pytanie wyskoczy tylko raz).
 
 

 

Pobierz:
ZoneAlarm Free Firewall

ZoneAlarm Free Firewall


Sunbelt Personal Firewall

Sunbelt Personal Firewall (dawniej Kerio Personal Firewall) to bardzo dobry i popularny program służący do zabezpieczenia komputera przed atakami z sieci. Aplikacja umożliwia dokładne ustawienie reguł dla poszczególnych procesów (dzięki czemu mamy pewność, że bez zgody użytkownika nie będzie dopuszczone żadne połączenie wychodzące i przychodzące). Program jest darmowy do użytku niekomercyjnego, jednak po 30 dniach od pierwszej instalacji część funkcji zostaje wyłączona (mimo to program nadal broni komputera).
 
 

 

Pobierz:
Sunbelt Personal Firewall

Sunbelt Personal Firewall


Comodo Firewall

Comodo Firewall jest jednym z lepszych programów służących do zabezpieczenia systemu przed atakami z sieci. Aplikacja posiada kilka poziomów zabezpieczeń, umożliwia ustawianie własnych reguł (dla użytkowników bardziej doświadczonych) i włączenie trybu bezpiecznego, dzięki czemu narzędzie wyświetla informacje o połączenia z potencjalnie niebezpiecznych aplikacji. Program automatycznie ustawia komputer jako niewidzialny dla atakujących i filtruje ruch wchodzący, a także wychodzący z komputera. Comodo Firewall wraz z Comodo Antivirus jest częścią darmowego pakietu Comodo Internet Security Premium.

Pobierz:
Comodo Firewall

Comodo Firewall


Windows Firewall Control

Windows Firewall Control jest bezpłatnym i prostym w użyciu narzędziem, które umożliwia zarządzanie ustawieniami wbudowanej w system Windows zapory sieciowej. Program pozwala na szybką zmianę poziomu filtrowania połączeń, a także udostępnienie lub zablokowanie połączenia z Internetem dla wybranych przez użytkownika aplikacji (przy pomocy wbudowanego menedżera reguł). Narzędzie umożliwia integrację z powłoką systemu, uruchamianie wraz ze startem Windows, a szybki dostęp do okna programu można uzyskać po kliknięciu ikonki umieszczonej obok zegara.

 

Pobierz:
Windows Firewall Control

Windows Firewall Control