Netia Spot

Na Poniższej stronie znajdują się podstawowe informacje o routerze Netia Spot.

 

 

Poprawiony zasięg Wi-Fi

Zastosowana w urządzeniu technologia 802.11n MIMO (podwójna antena) znacząco zwiększa zasięg transmisji bezprzewodowej. Teraz możesz swobodnie korzystać z Internetu w całym mieszkaniu bez obawy, że nagle utracisz dostęp do sieci.
 

Szybkie połączenie przewodowe bez opóźnień

Jeżeli posiadasz komputer stacjonarny lub urządzenie przewodowe, które nie obsługuje Wi-Fi, np. konsolę, dysk sieciowy czy odtwarzacz multimedialny, to również możesz je podłączyć do Internetu. Korzystając z Netia Spot możesz dołączyć aż 3 komputery lub inne urządzenia przewodowe. Dzięki minimalnym opóźnieniom będziesz mógł komfortowo korzystać z gier sieciowych i prowadzić wideo rozmowy w jakości HD.
 

Korzystaj z Internetu jeszcze przed zestawieniem linii ADSL

Dzięki usłudze Mobilny Internet już od pierwszego dnia po podpisaniu umowy możesz surfować po sieci. Wystarczy, że podłączysz modem Mobilnego Internetu do Netia Spot.
 

Zawsze on-line

Nawet po awarii łącza szerokopasmowego możesz wciąż korzystać z internetu dzięki funkcjonalności 3G Backup i usłudze Mobilny Internet. W przypadku wystąpienia problemu z połączeniem wystarczy umieścić w routerze modem 3G, a Netia Spot automatycznie przywróci dostęp do sieci na wszystkich, podłączonych do niego komputerach i terminalach.
 

Dostęp do internetu Wi-Fi poza domem

Każdy użytkownik Netia Spot może korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu nie tylko w domu, ale również na spacerze, zakupach lub w podróży. Wystarczy połączyć się z największą na świecie siecią FON Wi-Fi, do której otrzymasz dostęp po rejestracji na stronie www.netiaonline.pl
 

Cyfrowy dom czyli współdzielenie plików i strumieniowanie multimediów

Netia Spot zamieni Twój dom w prawdziwie cyfrowe centrum komunikacji i rozrywki. Teraz możesz szybko i wygodnie przesyłać pliki między urządzeniami bez konieczności ich kopiowania na dyski przenośne. Jeżeli podłączysz dysk USB do NetiaSpot to zapisane na nim zdjęcia, muzykę i filmy odtworzysz na dowolnym urządzeniu, które jest zgodne ze standardem DLNA (np. na telewizorze z portem ETH/Wi-Fi, konsoli, odtwarzaczu sieciowym), a zdjęcia wydrukujesz bezpośrednio na drukarce ? nawet z komórki i tabletu. W ten sam sposób możesz również współdzielić inne pliki. Dostęp do zawartości dysku USB uzyskasz na komputerach pracujących w systemie Windows po wpisaniu polecenia \\netiaspot.home lub \\192.168.1.254
 

Bezpieczeństwo i prostota konfiguracji połączenia bezprzewodowego Wi-Fi

Netia Spot zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa transmisji bezprzewodowej. Przesyłane dane są zaszyfrowane z wykorzystaniem najnowszych metod kodowania WPA/WPA2. Dzięki przyciskowi WPS użytkownik nie musi wpisywać uciążliwych haseł, aby podłączyć nowe urządzenie bezprzewodowe. Wystarczy wcisnąć przycisk WPS w Netia Spot i w podłączanym urządzeniu, a konfiguracja sieci nastąpi samoczynnie!
 

Łatwa i szybka instalacja (Plug & Play)

Instalacja Netia Spot jest tak bardzo prosta ? wystarczy podłączyć urządzenie do gniazdka telefonicznego i do prądu. Netia Spot sam się skonfiguruje. Gdy dioda zapali się na biało można już korzystać z Internetu.
 

Bezprzewodowy internet w całym domu

Korzystanie z internetu nigdy nie było tak proste jak teraz – dzięki bezprzewodowej technologii Wi-Fi możesz wygodnie i w każdym miejscu surfować po sieci na laptopie, smartfonie czy tablecie. Zastosowanie najnowszych rozwiązań (obsługa standardu 802.11n) pozwoliło stworzyć produkt, który raz na zawsze uwolni Cię od plątaniny kabli i przywiązania do gniazdka w ścianie.
 

Jeszcze większa prędkość Wi-Fi

Netia Spot przyspiesza transmisję bezprzewodową do zawrotnej prędkości 300 Mb/s. Taka szybkość pozwala na komfortowe korzystanie z internetu nawet na kilkunastu komputerach jednocześnie. Co więcej, w tym samym czasie możesz bezprzewodowo przesyłać filmy na telewizor lub kopiować pliki między połączonymi do Netia Spot urządzeniami. Duży zapas mocy pozwala jeszcze grać na konsoli w gry sieciowe i bezprzewodowo drukować dokumenty. Sposób w jaki zapragniesz korzystać z sieci zależy wyłącznie od Ciebie.


 

Dane Techniczne Parametry funkcjonalne (na start)
 • WAN: 1 x ADSL2+ Annex A (pobieranie do 24 Mb/s, wysyłanie do 1,4 Mb/s)
 • WAN:1 x Fast Ethernet (pobieranie i wysyłanie do 100 Mb/s)
 • LAN: 3 x Fast Ethernet, 10/100 Mbit/s
 • Wi-Fi: 802.11b/g/n do 300Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Szyfrowanie WPA/WPA2.
 • Przycisk WPS do prostej konfiguracji sieci Wi-Fi
 • 3G Backup ? awaryjne połączenie Internetem przez sieć 3G
 • Współdzielenie obrazów, filmów i muzyki z dysku USB (DLNA)
 • Współdzielenie plików z dysku USB w sieci Windows (SMB)
 • Wi-Fi Community
 • Monitorowanie łącza przez moduł Self-Diagnostic
 • Automatyczna konfiguracja usług na routerze
 • Zdalna aktualizacja oprogramowania przez Netię
 • Zarządzanie lokalne i zdalne z poziomu Netia-on-Line

 


 

NetiaSpot - C18760