NetiaMail dla klientów Netii [Netia Mail zlikwidowana usługa Netii]
Przeczytany: 41694 razy.
Wypowiedzenie umowy Netia
DNS Netia, VPI, VCI Netia
Netia Logowanie Menu na stronie:

Opis usługi

NetiaMail to pakiet 5 kont poczty elektronicznej, które można aktywować po zakupie usługi Szybkiego Internetu dla Domu niezależnie od wybranej oferty. Konta dostarczane są przy współpracy z Google z wykorzystaniem oferty Google Apps (Google Aplikacje) dla partnerów. Współpraca z Google gwarantuje ich niezawodność i stały rozwój oraz doskonałą ochronę antyspamową i antywirusową.

Oferta obejmuje: NetiaMail jest usługą skierowaną do osób prywatnych. Uprawnieni do skorzystania z usługi są wszyscy, którzy podpiszą umowę na Szybki Internet lub pakiet usług, którego składnikiem jest Szybki Internet. Dla obecnych klientów posiadających Internet uprawnionych do korzystania z pakietu Nethosting będzie również możliwa aktywacja NetiaMail pod warunkiem rezygnacji z pakietu NetHosting. Nie jest przewidziane przenoszenie kont z platformy Nethosting do NetiaMail.

Każdy nowy użytkownik Internetu Netii będzie mógł utworzyć 5 kont (dla siebie i swojej rodziny). Założenie konta odbywać się będzie z poziomu NetiaOnline.pl. Konta należy aktywować niezależnie od usługi Szybki Internet.


Zasady korzystania z usługi

Warunkiem korzystania z kont Google Apps aktywowanych w ramach usługi NetiaMail jest: posiadanie aktywnej usługi Szybki Internet dla Domu, aktywacja kont w NetiaOnline.pl oraz odstęp pomiędzy aktywnością na koncie nie dłuższy niż 3 miesiące (aktywność = logowanie do konta)

Aspekty prawne i obsługa


Proces aktywacji NetiaMail

Proces aktywacji NetiaMail obrazkowo


Po zalogowania do NetiaOnline.pl udajemy sie do zakładki Usługi i klikamy na napis więcej

Teraz wypełniamy formularz rejestracyjnym, pamiętajmy że nazwa konta pocztowego musi mieć minimum 6 znaków. Wybieramy jedną z domen z.pl lub w.pl

Przechodzimy do formularza potwierdzającego założenie konta. Weryfikujemy dane oraz koniecznie zaznaczamy akceptację regulaminu

Po utworzeniu konta mamy możliwośc wykreowania kolejnego oraz sprawdzenia statusu już istniejących kont. W dolnej części strony widać tabelkę z aktualnym statusem kont

Logowanie do poczty jest możliwe pod adresem: poczta.z.pl lub poczta.w.pl w zależności od tego jaki adres został wybrany przy zakładaniu konta. Wpisz nazwę użytkownika oraz hasło

Przy pierwszym logowaniu należy zaakceptować regulamin konta oraz ustawić język i przepisać słowo z obrazka.

Netia Spot    Netia Spot    Netia Spot    Netia Spot    Netia Spot    Netia Spot

Odbieranie poczty klientem pocztowym

Pocztę w ramach NetiaMail można przeglądać także przy pomocy znanych programów pocztowych, takich jak Thunderbird czy Outlook Express. Aby włączyć możliwość pobierania poczty należy zalogować się do poczty, następnie wybrać Ustawienia >>> Przekazywanie i POP/IMAP. W tej zakładce włączamy możliwość pobierania wiadomości zaznaczając opcję: włącz POP dla poczty otrzymywanej od tej chwili lub włącz POP dla wszystkich wiadomości. Wybranie drugiej opcji spowoduje pobranie na nasz komputer wszystkich wiadomości, które znajdują się w widoku Odebrane. Podobnie ma sie sprawa z dostępem do poczty za pomocą IMAP. Zaznaczając włącz IMAP umozliwiamy taki dostęp. Szczegółowa konfiguracja klientów pocztowych dostępna jest pod adresami: Konfigurcja z użyciem POP oraz Konfigurcja z użyciem IMAP

Netia Spot

Serwer poczty przychodzącej (POP3) - wymaga połączenia SSL: pop.gmail.com
Użyj połączenia SSL: Tak
Port: 995
Serwer poczty wychodzącej (SMTP) - wymaga połączenia TLS: smtp.gmail.com (użyj uwierzytelniania)
Użyj uwierzytelniania: Tak
Użyj funkcji STARTTLS: Tak (w niektórych klientach ta funkcja jest określona jako połączenie SSL)
Port: 465 lub 587
Nazwa konta: Twoja nazwa użytkownika NetiaMail (łącznie z @z.pl lub @w.pl)
Adres e-mail: Twój pełny adres e-mail NetiaMail (nazwa_użytkownika@z.pl lub nazwa_użytkownika@w.pl)
Hasło: Twoje hasło do NetiaMailOdpowiedzi na pytania związane z usługą NetiaMail

P: Jak można aktywować konta NetiaMail?
Odp: W celu aktywacji kont logujemy się do serwisu NetiaOnline.pl. Następnie w zakładce Usługi i wybieramy usługę NetiaMail.

P: Gdzie logujemy się na konto?
Odp: Logowanie do serwisu dostępne jest na stronie domeny poczta.z.pl lub poczta.w.pl. Po zalogowaniu się na konto mamy dostęp bezpośrednio do aplikacji "dokumenty" i "kalendarz" w górnym menu konta. Do tych aplikacji może też wejść bezpośrednio pod adresami dokumenty.z.pl, dokumenty.w.pl i kalendarz.z.pl, kalendarz.w.pl (w zależności od domeny).

P: Jak można zmienić swoje hasło?
Odp: W każdej chwili można zmienić hasło do wszystkich posiadanych kont po zalogowaniu do serwisu NetiaOnline.pl (reset hasła, nie trzeba znać starego hasła).

P: Czy można skasować konto lub zmienić login?
Odp: Loginu nie można zmienić, ale można skasować konto w NetiaOnline.pl i w zamian za nie utworzyć nowe o nowym loginie. Mamy zawsze 5 kont do dyspozycji. Należy tylko pamiętać że skasowanie konta powoduje skasowanie całej jego zawartości.

P: Czy nazwa konta może zawierać polskie znaki?
Odp: Nie niestety takiej możliwości nie ma, ale nazwa konta może zawierać myślnik lub kropkę, więc nazwą konta może być np. imię i nazwisko użytkownika.

P: Ile kont NetiaMail można aktywować, gdy posiadam dwie usługi Szybki Internet?
Odp: Na jednym koncie abonenta można aktywować tylko jeden pakiet usług NetiaMail - czyli 5 kont email - niezależnie od liczby wykupionych usług Szybki Internet.

P: Do czego potrzebny jest adres email podawany w trakcie aktywacji konta w NetiaOnline.pl?
Odp: W przypadku braku aktywności na koncie przez 90 dni wysyłana jest informacja o blokadzie konta, a następnie o jego skasowaniu na podany w trakcie aktywacji awaryjny adres email.

P: Z jakiego powodu konto może mieć w NetiaOnline.pl status zablokowane?
Odp: Konto jest blokowane po 90 dniach braku aktywności na koncie. W ciągu 30 dni można konto jeszcze odblokować w serwisie NetiaOnline.pl. Po tym okresie konto jest kasowane z całą jego zawartością, również katalog dokumenty i kalendarz, a adres wraca do puli wolnych nazw w danej domenie.

P: Czy można zrobić cesję usługi NetiaMail?
Odp: W przypadku cesji usług oczywiście można przenieść prawo korzystania z NetiaMail na nowego klienta, ale niestety nie da się przenieść aktywowanych kont na nowego klienta. Cesja powoduje blokadę, a następnie skasowanie kont emial dotychczasowych związanych ze starym kontem i udostępnienie możliwości założenia nowych 5 kont. Przy kasowaniu konta nazwa konta po 5 dniach wraca do puli wolnych nazw w danej domenie.

P: Kto może odblokować konto, które jest przeznaczone do skasowania?
Odp: Może to zrobić administrator domeny. Należy w tym celu wysłać email na adres admin@z.pl lub admin@w.pl z prośbą o odblokowanie konta.

P: Czy można odzyskać dane gdy konto zostało skasowane?
Odp: Niestety nie ma takiej możliwości.

P: Do kogo można kierować pytania związane z kontami NetiaMail?
Odp: Dostawcą usługi jest Google i odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące usługi znajdują się na stronie Pomoc Google. Problemy z aktywacją kont, blokadą lub ich skasowaniem są w zakresie obsługi Netii, w tych sprawach pisz na adres: internet_hd@netia.pl .

P: Jak można skonfigurować program pocztowy do obsługi POP3?
Odp: Wiadomości z kont NetiaMail można pobierać na swój komputer za pomocą programu pocztowego obsługującego protokół POP, takiego jak Microsoft Outlook czy Thunderbird.

P: Jak można zainstalować specjalną aplikację dla komórek do odbierania poczty?
Odp: Aby uzyskać dostęp z urządzenia przenośnego do konta za pomocą specjalnej aplikacji dla komórek klient powinien wejść na stronę gmail.com/app i nacisnąć przycisk zainstaluj teraz. Klient zostanie przeprowadzony przez proces instalacji krok po kroku.


Spis treści pomagam.net


[ Powrót do strony glównej ]

---------->>>Na góre strony<<<----------                              ---------->>>Strona główna<<<----------


Serwis nie posiada powiązań z Netia SA, Copyright 2004-2021.Created by Marcin Wawer, Wszystkie prawa zastrzeżone, Strona wykorzystuje pliki cookies --> Polityka Prywatności. Polecam Mapa strony |