Usuwamy wirusy Blaster, Sasser, Generic Host Process [Łatki dla Windows]
Przeczytany: 114620 razy.
Wypowiedzenie umowy Netia
DNS Netia, VPI, VCI Netia
Netia LogowanieMenu na stronie: Przed rozpoczęciem usuwania wirusa komputerowego należy wyłączyć funkcję przywracania systemu, wyłączyć i włączyć komputer i dopiero rozpocząć usuwanie szkodników.
W tym celu należy z menu Start wybrać opcję Panel sterowania i w okienku Panelu sterowania dwukrotnie kliknąć ikonę System. W okienku, które się pojawi, wybrać zakładkę Przywracanie systemu i zaznaczyć kwadracik Wyłącz Przywracanie systemu.

Pamiętaj: Po zainstalowaniu łatek użyj programów do zwalczania wirusów!
Narzędzie Microsoft Windows do usuwania złośliwego oprogramowania

Narzędzie umożliwia usuwanie występujących powszechnie, konkretnych złośliwych programów z zainfekowanych systemów. Ponieważ zainfekowane komputery na pierwszy rzut oka mogą działać normalnie, firma Microsoft radzi korzystać z tego narzędzia nawet w przypadku bezproblemowej pracy komputera. Oprócz tego narzędzia zalecane jest używanie aktualnego programu antywirusowego w celu ochrony komputera przed innym złośliwym oprogramowaniem.
Sasser

Sasser jest robakiem internetowym, wykorzystującym do rozprzestrzeniania się błąd w systemie Windows opisany w biuletynie Microsoftu MS04-011.

Aby usunąć robaka należy:
Blaster

Wykryty w lipcu 2003 roku przez polską grupę The Last Stage of Delirium błąd kodu usługi Remote Procedure Calls jest chyba najpoważniejszą luką w oprogramowaniu firmy Microsoft.

Działanie robaka jest proste: wykorzystując luki w usługach RPC (Remote Procedure Calls) oraz TFTP (Trivial File Transfer Protocol) rozprzestrzenia się w Sieci, instalując się automatycznie na losowo wybranych, podatnych na to komputerach. Komputer-ofiarę wykorzystuje jako kolejne źródło rozprzestrzeniania zarazy.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: Baza Wiedzy Microsoft 826955

Łatki zabezpieczające przed wirusem BLASTER Po ściągnięciu, zainstalować poprawki, wyłączyć i włączyć komputer !

Narzędzie do usuwania robaka Blaster z systemu dla systemów: Windows 2000 Service Pack 2, Windows 2000 Service Pack 3, Windows 2000 Service Pack 4, Windows XP


Generic Host Process

Generic Host ProcessAby rozwiązać problem pojawiajacego sie błędu należy ściągnąć i zainstalować następujące poprawki:
Worms Doors Cleaner

Prosty programik, który zamyka "drzwi" robakom internetowym. Pobierz plik i uruchom. Po dwukrotnym kliknięciu na plik: blokada_portow.exe kliknij na napis Close lub Disable przy wszystkich czerownych kółeczkach, dzięki temu "drzwi" zostaną zamknięte, a system Windows 2000/XP/2003 będzie znacznie odporniejszy na ataki robalów. Programik ten bardzo często ratuje w przypadku kiedy Twój system Windows już został zaatakowany, dzięki zamknięciu "drzwi" bardzo często internet zaczyna działać normalnie, dając szansę na pobranie aktualizacji systemu ze strony pobierania aktualizacji dla systemów Windows.

Spis treści pomagam.net


[ Powrót do strony glównej ]

---------->>>Na góre strony<<<----------                              ---------->>>Strona główna<<<----------


Serwis nie posiada powiązań z Netia SA, Copyright 2004-2021.Created by Marcin Wawer, Wszystkie prawa zastrzeżone, Strona wykorzystuje pliki cookies --> Polityka Prywatności. Polecam Mapa strony |